Конкурс z/Master 2014

Шановні студенти та викладачі. 

В Україні знову стартує конкурс z/Master із програмування на платформі IBM System z. Студенти можуть брати участь і перемогти в конкурсі z/Master, навіть якщо вони не мають досвіду роботи з мейнфреймами IBM і не є професійними програмістами. 

Під час конкурсу учасники отримуватимуть інструкції щодо доступу до мейнфрейму та виконання деяких завдань, а в ході виконання етапів набудуть практичних навичок. Конкурс проводиться у Онлайн режимі, тобто. через доступ до віддаленого мейнфрейму за допомогою мережі Інтернет.
Таким чином, конкурс не прив'язаний до конкретного місця проведення, основна умова – підключення до мережі Інтернет.

Сайт конкурсу: https://www.ibm.com/developerworks/community/groups/service/html/communityview?communityUuid=5ce0f094-4621-4d69-bbe0-5e9f2456fdb0

Нижче наведено короткий опис конкурсу.

1. Етапи конкурсу.

Цього року конкурсні завдання стали ще цікавішими!
Конкурс складається із трьох послідовних етапів:

  • Знайомство з мейнфреймом;

  • Практичні навички;

  • Фінальне випробування.

Конкурсанти повинні виконувати конкурсні завдання у зазначеній послідовності.
Не обов'язково бути призером попереднього етапу до участі у наступному: потрібно лише закінчити етап, тобто успішно виконати конкурсні завдання.

2. Призи.

Етап 1: Ознайомлення з мейнфреймом.

Пройшовши перший етап конкурсу, Ви познайомитеся з ключовими особливостями мейнфреймів, набудете практичних навичок, які знадобляться Вам на наступних етапах. IBM надає Вам доступ до реального мейнфрейму IBM System z та докладні інструкції для виконання завдань цього етапу. Все, що Вам потрібно - це бажання навчитися. Переможці отримають призи: майки із логотипом конкурсу.


Етап 2: Практичні навички.

Другий етап конкурсу складніший. Щоб пройти його, Ви повинні навчитися розробляти програми для мейнфреймів. Перші 20 студентів, які успішно виконали завдання другого етапу, отримають призи: рюкзак з логотипом IBM. Також, всі студенти, які успішно виконали завдання другого туру, зможуть залишити своє резюме в базі System z Job Board (Systemzjobs.com), яка використовується клієнтами та бізнес-партнерами IBM для пошуку та прийому на роботу кваліфікованих фахівців.

Етап 3: фінальне випробування.

Третій етап – творчий. Завдання для нього складені професіоналами та взяті із реальної практики. Щоб виконати їх, Вам знадобиться талант та завзятість. Одного переможця з України та трьох переможців з Росії буде визначено колегією кваліфікованих суддів. Кожен переможець отримає як приз комплект національної спортивної олімпійської форми Сочі 2014*.

3. Умови участі у конкурсі.

Для участі та отримання призів конкурсанти мають проживати на території Російської Федерації чи України.

4. Дати проведення конкурсу.

Початок реєстрації: 15 грудня 2013
Початок змагання: 13 січня 2014 року
Завершення реєстрації: 20 лютого 2014
Завершення змагання: 3 березня 2014 року
Оголошення результатів: до 10 березня 2014


* - Призи відрізняються. Олімпійська форма відповідає зразку країни учасника конкурсу. Докладніше див. в офіційних правилах.